חברת מוריה – חברה לפיתוח ירושלים – משמשת כזרוע הביצוע המרכזית של עיריית ירושלים ומשרד התחבורה ונימנת על החברות העירוניות המובילות במשק הישראלי.

מוריה, הינה חברת בת עירונית, המופקדת על ניהול וביצוע של מיזמי פיתוח תשתיות גדולים וכן מקדמת את הקמתם של מבני ציבור מרכזיים בעיר. בנוסף משמשת מוריה כזרוע ביצוע הן של רשות מקרקעי ישראל בפיתוח שכונות חדשות והן של הרשות לפיתוח ירושלים וחברת עדן, בקידום הפרויקטים במרכזים העירוניים. חזון החברה הינו להוות גוף מוביל ובר קיימא בקידום תכנון וביצוע של פרויקטי תשתית מורכבים וגדולים בירושלים. כמו כן משמשת מוריה כחברה כלכלית, ובמסגרת זו מבצעת פרויקטים כלכליים עבור עיריית ירושלים ולרווחת תושביה. בפרויקטים אלו מביאה מוריה לידי ביטוי את יכולותיה לגבש תכניות עסקיות רווחיות ולהעמיד מימון חיצוני במקומות בהם נדרש מימון.

היקף פעילותה של חברת מוריה צפוי לעמוד בשנה זו על 1.2 מיליארד ₪ עם ניהולם של למעלה מ-350 פרויקטים בירושלים.

יו"ר דירקטוריון חברת מוריה הוא ראש העיר ירושלים משה ליאון ובראש החברה עומד מ"מ מנכ"ל מוריה, אינג'. יואל אבן ולצדו סמנכ"לית הכספים נגה שומר, סמנכ"ל התשתיות אבנר מרקוביץ' ומירב פיצ'וטו מנהלת יחידת מטה PMO.

מ"מ מנכ"ל חברת מוריה, אינג' יואל אבן: "חברת מוריה בשיתוף עיריית ירושלים ומשרד התחבורה, ממשיכה את הפיתוח האדיר של התשתיות בירושלים תוך הגדלת היקפי הביצוע ברחבי העיר. חברת מוריה חרתה על דגלה לקדם את כלל הפרויקטים תוך שמירה על איכות הביצוע ועמידה בתקציב ובלוחות הזמנים שנקבעו החל משלב התכנון ועד לסיומם. תוכנית העבודה שלנו לשנה הנוכחית כוללת בין היתר פיתוח תשתיות התחבורה בכניסות לירושלים עם פרויקטים גדולים כמו "הכניסה לעיר", פרויקט הגבעה הצרפתית ומחלף סחרוב בכניסה הראשית לירושלים והתחלת העבודות בכביש המנהרות בכניסה הדרומית. כמו – כן נקדם את ביצועם של פרויקטי תשתיות לתחבורה הציבורית עם דגש על עבודות הביצוע של קווי הרכבת הקלה וזאת לצד בנייה מואצת של כיתות הלימוד ומבני חינוך ופיתוח התשתיות האורבניות במערב ובמזרח העיר".

Call Now Button צרו איתנו קשר